Sokszor van az ,hogy nem tudjuk, mi-micsoda egy leírásban, pedig fontosnak tűnik. Ezzel a kis írással próbáljuk áthidalni a problémát.
DFU( device firmware update): ez a mód minden esetben elérhető. Ha összeomlana az iOS akkor rakd ebbe a módba ,és egy restore-al mindent rendbe hoz.
-DFU módba rakás: telefont gépre köt, iTunes elindítani, telefont kikapcsolni, majd power+home 10mpig lenyomva kell tartani, majd power elenged de home-ot kell nyomni még 10-12mpig (telefon képernyője fekete marad)
-Ha DFU-ból szeretnéd kiszedni a telót, akkor nyomd a power+home-ot 10mpig
Pwned DFU: ezzel a móddal jailbreak-elt custom fiemware-t tudunk feltenni a készülékünkre. Fellelhető a Sn0wBreeze-ben, a RedSn0w-ban, és a PwnAge Tool-ban.
Recovery mód: ezzel is elérhető a restore, csak nem biztos ,hogy hibakód nélkül elindul.
-Recovery-be berakás: Kikapcsolt állapotban, rádugod USB-re, közbe home-ot nyomod (képernyőn iTunes + usb lesz)
-Kilépni belőle TinyUmbrella nevű progival a legegyszerűbb,de csak akkor ,ha 4.1 vagy alacsonyabb szoftvered van. 4.1 felet, vagy egy custom firmwareal vagy Greenposi0nal tudod kiszedni recoveryből.
custom firmware (cfw) : Ez egy olyan szoftver mellyel egyedivé teheted a szoftvert, mellyel később restore-ozhatsz. Legfontosabb tulajdonsága,hogy baseband-et (modem firmware) sosem frissít, azaz úgy frissítheted az eszközöd ,hogy a függetlenítés lehetősége is megmarad.
jailbreak (jb) : Apple által el nem érhető dolgokat tudod így elérni. Elérhető JailBreak-ek, Unlock-ok
függetlenítés (unlock) : ez értelemszerű
Cydia: A jailbreak-nek központi alkalmazása
Hackaktiváció: Minden szolgáltató függő iOS készüléket az eladó által használt SIM kártyával kell aktiválni minden restore után. Ha ez nem tudod megvalósítani, akkor jön ez a módszer.Úgy aktiválhatód a készüléket ,hogy közben nem kell ez a bizonyos SIM. Bár hátránya is van, pl.: egyes pushok (értesítések ) nem érik el céljaikat,de ezeket esetleges push fixekel lehet javítani.
Springboard: A telefon képernyője. Ezen találod az alkalmazások ikonjait.
Status bar: A felső csik. Ezen találod a szolgáltatot,időt,és az akkumulátor élettartalmát.
Dock: a kijelző alsó sora.
Push: az iOS hivatalos értesitési rendszere. Egy apró üzenetben irja a push küldésének okát
Restore: gyári állapotba állitja vissza ezközünket. Telefon esetében restore után aktiválás szükséges. Host fájl, iTunes hibaüzenetek
Apple eszközaktiválása: Restore után húzzuk ki az eszköz adatkábelét USBből, ha nem volt benne a gyári sim, akkor rakjuk bele, majd ha telefonon bejön az alsó sorba "emergency call" akkor dugjuk vissza USBbe és iTunes aktiválja.
applepie - minden ami apple
2011.12.16. 19:28
iKészülék mi-micsoda
Címkék: apple ipod iphone touch jailbreak ipad
Szólj hozzá!
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.